Ekologia i zdrowie

Drewno jako surowiec naturalny jest przede wszystkim zdrowy i przyjazny człowiekowi, posiadający zdolność do samoregulacji wilgotności, stwarza niepowtarzalny, trudny do uzyskania w innych technologiach, mikroklimat wnętrza budynku.

Coraz bardziej popularne w dzisiejszych czasach są domy z bali drewnianych. Nadają one naszemu mieszkaniu niepowtarzalnego klimatu oraz atmosfery. Dzięki nim możemy bez problemów codziennie obcować z naturą. Wytrzymałość całorocznych domów drewnianych szacuje się na ponad 100 lat. Dzięki właściwościom wełny mineralnej i drewna ściany sprawiają wrażenie jakby oddychały, a para wodna przedostaje się na zewnątrz.
Naturalną właściwością drewna jest pewna higroskopijność, czyli wchłanianie wilgoci. W krajach, w których dominuje budownictwo drewniane wg. badań mieszkańcy żyją nawet kilkanaście lat dłużej. Dużą zaletą jest również to, że konstrukcję domu drewnianego łatwo można zmodernizować i rozbudować np. w zakresie przestawiania ścianek, czy naprawę lub wymianę instalacji.

 

Bliski ideom ekologii

Wybierając drewno jako materiał budowlany przyczyniamy się do polepszenia naszego środowiska i co ważne wykorzystujemy surowiec całkowicie odnawialny. Decydując się na dom drewniany zapewniamy sobie lepszy komfort życia , a także mniejsze koszty eksploatacyjne. Dzięki tego rodzaju domom powodujemy redukcję emisji CO2 do atmosfery.

Zalety domów z drewna:

  • dobry materiał do obróbki. Do zbudowania domu drewnianego potrzebne są takie narzędzia jak : młotek piła ,gwoździe które zastępowane są teraz łącznikami metalowymi
  • budując w konstrukcji drewnianej oszczędzamy pieniądze oraz czas
  • krótszy (niż w przypadku domów murowanych) czas budowy
  • drewno jest ogólnie dostępne i można je kupić w składach drewna i tartakach w całej Polsce
  • możliwość budowy również zimą ("sucha" technologia) prace "mokre" sprowadzają się wyłącznie do murowania lub betonowania fundamentów, a dzięki temu wznoszenie takich domów jest możliwe przez cały rok.
  • bardzo dobra ochrona cieplna
  • materiał drewniany jest ogólnie dostępny, gdyż można otrzymać m. in. w tartakach